Tipy na výlet

Hlavní město Male

Hlavní město Male se vyznačuje zejména tím, že zde téměř úplně absentují přírodní pláže. Celé město je po svém obvodu lemováno mořskými přehradami. Pokud si myslíte, že Male vypadá jako každé druhé velkoměst, jste na omylu. Maledivy a především jeho hlavní město si zachovává svůj krásný původní zelený ráz. Uličky jsou zde úzké a je velmi příjemné posedět v některé z místních kaváren, v baru a nebo v restaurací. Můžete také navštívit některý z obchodů. Abyste nemuseli příliš hledat, tak vězte, že ústředním centrem obchodu je Rybí trh. K dostání jsou zde desítky druhů ryb, zelenina, ovoce a hlavně báječně chutnající místní cukroví. Pokud máte rádi dějiny, tak budete nadšeni tou skutečností, že Male se může právem chlubit i řadou památek, které nelze než navštívit. Když se již z dálky podíváte na hlavní město, určitě zahlédnete jeho dominantu. Tou je zlatá kopule Islámského centra s mešitou Grand Friday. Jakýmsi předchůdcem na těchto místech je mešita Hukuru Minskiy, která pochází ze 17. století. Ta je ještě dnes považována za jednu z nejvýznamnějších památek souostroví. Blízko mešity Hukuru Minskiy se nachází krásný palác Mulee–aage. Tento palác nahradil původní sídlo, v němž sídlili místní panovníci. Navštivte také velkou udržovanou zahradu, která k paláci náleží. Národní muzeum Malediv najdete v budově bývalého Sultánského paláce. Z památek, které jsou zde k vidění, vybíráme například trůn, na němž sedávali sultáni a nebo také první maledivskou tiskárnu.

Návštěva domorodé vesnice

Drtivá většina z místních hotelů nabízí výlet lodí na nejbližší ostrov, který není obydlený. Zde poznáte, jak žije běžné domorodé obyvatelstvo, se kterým v různých hotelových resortech těžko přijdete do běžného styku. Poznáte alespoň na pohled jejich kulturu, zvyky a obyčeje. Vaše očekávání však nesmí být až tak velké, jelikož součástí prohlídek je pouze prohlídka místních chatrčí, nabídka předmětů v obchodech se suvenýry a posezení v místní restauraci.

Podvodní Safari

Na návštěvu tohoto safari vyjíždíte na člunu s doprovodem na korálový tref, což je v podstatě útes, jenž obklopuje každý ostrov. Právě zde jsou ideální podmínky pro šnorchlování. Za tento výlet zaplatíte přibližně 10-15 USD. Cena záleží na hotelu, který tyto služby poskytuje. Najdou se i hotely jako například Holiday Island, které tyto výlety poskytují zdarma. Stačí jen využít Maledivy last minute nabídku a užít si tento úžasný zážitek.

Rybolov

Velmi příjemná je zejména ta skutečnost, že si můžete vybrat mezi ranním a nočním rybolovem. K samotnému lovu vyjíždíte z hotelu v plně vybaveném motorovém člunu. Lov bývá většinou úspěšný, výjimkou nejsou ani metrové i delší ryby. Cena rybolovu se pohybuje mezi 250 - 300 USD za celou loď na 4- 5 hodin.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 32°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 32°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

USDUSD = 21.96 CZK

MVRMVR = 1.43 CZK

EUREUR = 25.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist