Vízum, vstupní formality

Máme-li mluvit o cestovních dokladech, které budete potřebovat při cestě na Maledivy , tak by jimi měl být pouze platný cestovní pas České republiky. Pokud jste však v posledních šesti dnech pobývali na jakémkoli území, které bylo infikováno žlutou zimnicí, budou po vás na letišti požadovat také mezinárodní očkovací průkaz, jehož součástí je potvrzení o tom, že jste byli proti tomuto onemocnění očkováni. Co se týká víza, tak můžete zůstat klidnými, poněvadž vízová povinnost při cestě na Maledivy odpadá. Přesto ale Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje českým občanům, aby si u příslušného zastupitelského úřadu státu, který chtějí navštívit, ověřili, jestli se podmínky pro vstup na jeho území nějakým způsobem nezměnily.

Podmínkami pro vstup na Maledivské pobřeží jsou tedy platný cestovní doklad a určité množství finančních prostředků. Za částku, která by vám měla postačit, se považuje 10 USD na každý den vašeho pobytu. Pokud váš pobyt na Maledivách nepřesáhne délku třiceti dnů, je bezplatný. Pokud si budete chtít pobyt prodloužit, bude vás to stát 10 USD na den. Žádná přihlašovací povinnost zde neplatí. Může se ale stát, že na většině ostrovů po vás budou chtít, abyste se zaregistrovali v knize hostů. Co se týká místa vstupu na Maledivy, tak vězte, že téměř jediným místem, kde se dá na Maledivách vystoupit je mezinárodní letiště v Male. Dostat se na Maledivy jinak než letadlem je obrovským problémem, jelikož lodě, které zde zajíždí, jsou téměř všechny nákladní. Když vstoupíte do země, je třeba také vyplnit registrační lístek. V tom je mimojité potřeba vyplnit, na kterém konkrétním místě na ostrovech se budete nacházet.

Co se dovozu rozličných předmětů týče, měli byste vědět, že je povolen pouze dovoz věcí, které vám slouží pro osobní potřebu. Nevozte na Maledivy žádný alkohol. Jeho dovoz je přísně zakázán. Dále si nesmíte na Maledivy přivézt jakékoliv výrobky z vepřového masa a časopisy, jež by se jakkoli dotýkali pornografie a erotiky. To samé platí i o videokazetách a nosičích DVD. Za pašování jakýchkoli drog jsou na Maledivách velmi dlouhé tresty.  Poslední informace se týkají dovozu i vývozu cizí měny. Ten není nijak zvlášť limitován. Neexistuje žádná povinná výměna valut. Měli byste se ale připravit na skutečnost, že každé ubytovací zařízení je povinné vybrat od hostů ubytovací daň. Její výše je stanovena na 6 USD za osobu na jednu noc.

 

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 32°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 32°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

USDUSD = 21.96 CZK

MVRMVR = 1.43 CZK

EUREUR = 25.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist