Praktické informace

První praktickou informací je upozornění na to, abyste si doma nezapomněli přikrývku hlavy. Počasí mají Maledivy po celé dny opravdu krásné, ale sluneční svit je mnohdy příliš ostrý.Pokud ale přesto zapomenete, nebuďte zoufalí, jelikož opalovací krém a dokonce i toaletní potřeby lze bez větších problémů dokoupit.

Další rada se týká rybaření. Pokud máte tuto aktivitu opravdu rádi, tak doporučujeme zaplacení jakési obdoby rybářského lístku. Bez povolení byste se kromě úlovku dočkali ještě tučné pokuty. Berte taky v potaz, že lov želv a některých druhů ryb je na Maledivách nezákonný. Dobře se tedy informujte, které mořské živočichy můžete a které naopak nesmíte lovit. Určitě se také vyvarujte kontaktu s korály. Za jejich ulamování jsou také vymezeny trestní sazby. Vezměte si s sebou z domu potápěcí brýle s dýchací trubičkou. Laguny na Maledivách patří k nekrásnějším na světě a byla by škoda je nevidět. Nevydávejte se ale mimo laguny. V hlubokém moři je poměrně velké nebezpečí silných proudů, které by vám mohly ublížit. S koupáním souvisí opalování. Opalovat se můžete na mnoha místech, ale jen s plavkami. Nudismus je zakázán. Tato informace se týká i opalování „nahoře bez“. Co se oblečení týče, pokud se vydáte do města, je třeba na sobě mít oblečené alespoň tričko a krátké kalhoty. Pro ty, kteří si chtějí být úplně jisti vhodností svého oblečení, doporučujeme kalhoty dlouhé.

Docela nepříjemným problémem je ve zdejších končinách nedostatek veřejných toalet. Proto raději využijte i služeb hotelů či restaurací. Nevhodného chování se hlavně nedopouštějte v okolí mešit. Mimo jiné, vhodné oblečení se týká hlavně těchto míst.

Další upozornění se týká fotografování. Nedoporučuje se zejména fotografování místních žen.

Kriminality na ostrovech se bát příliš nemusíte, je velmi nízká. Další upozornění se týká místní elektrické sítě. Ta je napájena řadou dieselových generátorů, přičemž elektrické napětí v síti je 240 voltů. Co se jazyka týče, dorozumíte se poměrně slušně anglicky, zejména v hotelech a na úřadech.  Další rada se týká jídla. Počítejte s tím, že místní pokrmy jsou poměrně kořeněné. Čerstvost mořských plodů závisí na četnosti dodávek z moře. Kuřecí a vepřové maso se podává pouze při slavnostních příležitostech. Z ovoce je běžně k mání kokos, banány, mango, papája, chlebovník a další.

Je třeba také zkontrolovat kvalitu pitné vody. Ta se mnohdy získává z moře a je jemně slaná. Pijte pouze vodu balenou v plastikových lahvích. Studen s pramenitou vodou je zde jako šafránu. Spropitné v hotelu obvykle činí cca 7 USD na osobu na týden pobytu. Nosičům zavazadel a pomocnému personálu dejte 1 USD (10 RF). Luxusnější restaurace již obvykle mívají tuto položku započtenu v ceně jídla. Zvláště pak, zvolíte-li si ty, které distribuují německé cestovní kanceláře pro své zákazníky.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 32°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 32°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

USDUSD = 21.96 CZK

MVRMVR = 1.43 CZK

EUREUR = 25.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist