Počasí

Zejména na pobřeží se mohou Maledivy právem pyšnit krásnými bílými plážemi, jejichž délka se mnohdy zdá nekonečná, blankytně modrým průzračným mořem a nádhernými urostlými palmami, které rostou téměř na každém kroku. Jinými slovy ráj na zemi. Všechno toto spolu s další faunou a flórou místních ostrovu je dáno zejména faktem, že na Maledivách panuje slunečné tropické podnebí. Přesto je zde poměrně vlhko, nejsuššími měsíci v roce jsou leden a únor, což je ideální doba, abyste si vybrali last minute zájezdy přesně podle svého gusta. Důležitým faktorem je skutečnost, že podnebí na Maledivách je ovlivněno monzuny. Vyskytují se zde během roku dva, takže je dobré si předem promyslet, na kdy si Maledivy last minute objednáte.

Severozápadní monzun ovlivňuje místní podnebí od května do října. Jihovýchodní vládne od listopadu do dubna. Co se srážek týče, pak deštivo je především v měsících červnu a červenci. Nicméně, pokud si myslíte, že se jedná o nějaké přívalové deště, tak to jste na omylu. Jde spíše o příjemný večerní deštík a nebo také o krátkou prudkou přeháňku. Průměrné srážky v období od května do listopadu dosahují od 1786,4 mm (na severu) až k 2277,8 mm (na jihu). Úplně nejvyšší srážkový úhrn v průběhu 24 hodin byl zaznamenán 9. července 2002. Bylo tomu tak v meteorologické stanici Kaadedhdhoo a činil 219,8 mm srážek.

Na Maledivy se zpravidla jezdí od listopadu do dubna. Nemusí to však být pravidlem. Místní klima je velmi stálé a psí počasí vás rozhodně nepřekvapí, vyskytuje-li se vůbec ve zdejších podmínkách. A pokud byste se ptali na turistickou sezónu, tak vězte, že ta tady trvá prakticky po celý rok.

Budeme-li přímo mluvit o teplotách, nelze než konstatovat, že v průběhu roku se teploty na těchto ostrovech téměř nemění. Přes den jsou změny teplot znatelnější, pohybují se okolo 31 stupňů Celsia Teploty v noci dosahují v průměru 23 stupňů Celsia.

V centrální oblasti jsou průměrné denní teploty maximálně 30,5 stupňů Celsia a v noci je to okolo 25,7 stupně Celsia. Jestliže se teď budeme zabývat teplotami na ostrově Gan, tedy v jižní části souostroví, je třeba poznamenat, že zde se maximální denní teploty pohybují kolem 30,9 stupňů Celsia. Minimální noční teploty zde dosahují v průměru 24,5 stupně Celsia. Na severu Malediv jsou teploty podobné.  Přes den se ručička teploměru vyšplhá na 30,7 stupňů Celsia a v noci je příjemných 25,2 stupňů Celsia.

Místní teplotní rekord 36,8 stupňů Celsia byl naměřen 19. května 1991 v meteorologické stanici v Kaadedhdhoo. Nejnižší zaznamenaná teplota byla 17,2 stupňů Celsia.  Tu naměřili v Národním meteorologickém centru 11. dubna 1978.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 32°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 32°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

USDUSD = 21.96 CZK

MVRMVR = 1.43 CZK

EUREUR = 25.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist