Očkování, zdravotnictví

Připravte se na skutečnost, že zdravotnickou péči mají Maledivy poměrně drahou. Samotná úroveň této péče je poměrně dobrá. Bude vám ale poskytnuta jen základní zdravotnická pomoc. Pokud půjde o problémy závažnějšího rázu, tak jsou pacienti převáženi na Srí Lanku, do Singapuru nebo do Spojených arabských emirátů. Samotná první pomoc vám bude poskytnuta téměř na kterékoli recepci hotelu, v půjčovnách potápěčského vybavení a nebo v dalších střediscích občanské vybavenosti. Vzhledem k tomu, že tato země má ostrovní charakter, není nutností znát telefonní čísla první pomoci, policie ani hasičů. Všechny veřejné telefonní stanice, telegraf, fax i internet lze využít v hlavním městě Male 24 hodin denně. Pokud se potřebujete spojit s domovem telefonicky, tak mezinárodní hovory jsou  zprostředkovávány pomocí spojovatele na telefonním čísle 190 (informace).

Co se očkování týče, cesta na ostrovy není podmíněna žádným typem očkování. Jako výjimku uvádíme jen očkování proti žluté zimnici. To je ale nutné jen v případě, přijíždíte-li ze země, kde se toto onemocnění vyskytuje. Jaká jsou na Maledivách zdravotní rizika? Neměli byste se bát žádných zdravotních rizik, ani jiných zvláštních okolností, které by mohl vést k nějaké úhoně. Určitě ale nebude na škodu, když se necháte kvalitně pojistit. Předejdete tím zbytečným problémům, které by vás mohly potkat. Není špatné mít pojištění, které je doplněno také o pojištění zavazadel. Ztratí-li se vám některé ze zavazadel, dovolenou vám to jistě nezpříjemní.

Co se týká zdravotních rizik, asi nejčastějším problémem turistů bývá přehnaně dlouhý a intenzivní pobyt na slunci. Proto je třeba buď používat krém s vysokým ochranným faktorem, a nebo se přímému slunci alespoň částečně vyhnout. Při kontaktu s přímým slunce noste také pokrývku hlavy. Ať už se jedná o klobouk, šátky další ochranné prostředky. Předejdete tak zejména bolestem hlavy. Pokud bychom měli mluvit o hmyzu, pak je třeba konstatovat, že hrozba komárů je minimální. Je to dáno faktem, že na Maledivách absentují sladkovodní plochy, které umožňují množení tohoto druhu hmyzu. Nicméně repelenty a odpuzovače hmyzu jsou k dispozici na pokojích jednotlivých ubytovacích zařízení.

Kriminality na ostrovech byste se také bát neměli. I vzhledem k rozloze Malediv je zde minimální. Pravděpodobnější je nevhodné chování některých turistů.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 32°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 32°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

USDUSD = 21.96 CZK

MVRMVR = 1.43 CZK

EUREUR = 25.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist