Obyvatelstvo

První obyvatelé, kteří se usadili na Maledivách, pocházeli pravděpodobně z jižní Indie. Tito lidé přišli někdy ve čtvrtém či pátém století před naším letopočtem. Další osadníci, kteří se zde usadili, přišli ze Srí Lanky. Jejich příchod se už ale datuje naším letopočtem, konkrétně přišli ve 12. století našeho letopočtu. Další mořeplavci doplouvali buď z rozličných arabských zemí anebo z východní Afriky. Pestrá mozaika národů a kultur, které byly zmíněny, tvoří současné  obyvatelstvo Malediv. Jde tedy o velmi pestrou škálu kultur, které mají dvě podstatná společná pojítka. Těmi jsou jazyk a náboženství. Dnešní místní obyvatelé se tedy dorozumívají pomocí maledivštiny.
Tento jazyk má v sobě prvky mnoha jiných jazyků. Jde zejména o jakousi směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Dalším jazykem, který je zde považován za úřední, je z pochopitelných důvodů angličtina. Není problém se angličtinou domluvit téměř všude. Co do počtu obyvatel, jejich hustota osídlení je 1171 obyvatel / km². Maledivy mají přibližně 280 000 obyvatel. Z tohoto počtu zhruba 100 000 obyvatel žije v hlavním městě Male. Z dalších velkých měst bychom mohli jmenovat Hithadhoo (9 407 obyvatel), Fuvammulah (7 642 obyvatel), Kulhudhuffushi (7 206 obyvatel) a Thinadhoo (4 453 obyvatel)

Hlavním a oficiálním náboženstvím je na Maledivách islám. Původní obyvatele byli sice buddhisté, nicméně ve dvanáctém století přešli na sunnitskou formu islámu. Věřte, nebo ne, na ostrovech existuje také menšina. Tito lidé se nazývají Giravaaru a za své předky považují právě původní osadníky Malediv.

Z politického hlediska vzato, v čele státu, vlády a ozbrojených sil stojí prezident (jeho funkční období je pět let), který je zvolen parlamentem, ale jeho nominace musí být schválena v národním referendu. Vláda má několik hlavních cílů, přesto tím hlavním je zlepšení životních podmínek obyvatel ostrovů. V této zemi existuje dost silné sociální rozvrstvení obyvatelstva.

Skutečnost, v jaké skupině obyvatel se nacházíte, závisí na islámských ctnostech, vašich rodinných vazbách, ale především na majetku. Nejvyšší skupiny obyvatel, tedy elita, se soustřeďují v Male.
Vláda se také snaží o to, aby mladí lidé byli vhodně motivováni k dosažení co možná nejvyššího vzdělání. Sponzoruje mladé studenty a uděluje granty ke studiu v zahraničních zemích.

 

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 32°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 32°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

USDUSD = 21.96 CZK

MVRMVR = 1.43 CZK

EUREUR = 25.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist