Doprava

Doprava na Maledivách byla ještě v polovině minulého století velkým problémem. V podstatě až do získání nezávislosti byly Maledivy v podstatě odříznuté od ostatního světa.

Ostrovy samotné se dnes snaží dopravní situaci řešit. Od šedesátých let minulého století se podmínky, co se cestování po ostrovech samotných týče, podstatně zlepšily. Pokud se rozhodnete ke koupi zájezdu na Maledivy, pak byste měli být informováni o tom, že v ceně pobytu je mimo jiné nejen samotná letenka, ale zpravidla i transfery z letiště na hotel a zpět. (pomocí rychločlunu a nebo hydroplánu). Počítat byste měli také s povinnými letištními a bezpečnostními příplatky. Budeme-li považovat za základní bod letiště v Male, pak lze říci, že na všechny okolní destinace se odtud dostanete pomocí lodí nebo hydroplánů. Mezi lodí hydroplánem se dá vybrat při cestování na tato místa: Kuramathi Cottage & spa, Kuramathi Vilage, Holiday Island a  také Sun Island resort & spa. Pouze pomocí lodí se dá cestovat do oblastí Taj Coral Reef resort, Full Moon Maledives nebo do Bandos. Naopak cesta pouze hydroplánem vede do Kuredu. Mezi jednotlivými ostrovy se tedy dá dost dobře cestovat buď pomocí lodí, které se nazývají Dhoni. Pokud do těchto míst využíváte služeb německé cestovní kanceláře, můžete si být jisti, že vám bude poskytnut ten největší komfort.

Dále pomocí jachet a nebo lze také využít motorových člunů. Tyto různé dopravní prostředky je možné si buďto pronajmout a nebo se řídit místními jízdními řády. Další možností je nájem letadla anebo helikoptéry, ale tyto dvě alternativy se zřejmě týkají jen movitějších turistů. Na samotné Male už je tomu s dopravou trochu jinak. Jelikož můžete využít služeb místní taxislužby. Vozy taxislužby jsou většinou bílé Toyoty, které mívají žlutou licenční známku. Důležité jsou samozřejmě ceny za cestu těmito taxíky. Jedna jízda stojí kolem 10 Rf. Jestliže si taxi předem objednáte, zaplatíte asi 15 Rf. Pokud se rozhodnete vůz objednat až po půlnoci, zaplatíte za jednu jízdu taxíkem 20 Rf. Jízdné je pevné, můžete jet klidně i několikanásobně delší vzdálenost. Co se zavazadel týče, jsou pro jejich převoz stanoveny zvláštní ceny. Většina lidí ale může všechny předchozí informace s klidem zapomenout, jelikož Maledivy nepředstavují až tolik rozlehlou oblast. Není zde tolik lokalit, na jejichž návštěvu byste potřebovali dopravní prostředek. Pokud nejdete po svých, tak je nejlepším dopravním prostředkem kolo. Paradoxem ale je absence jakýchkoli půjčoven. Takže vám nezbude, než se po nějakém bicyklu poptat v hotelové recepci. Pokud kolo seženete, tak si dejte pozor na cestování bez osvětlení, je pokutováno. Chcete-li se dostat do míst, které jsou v poměrně větší vzdálenosti od Malediv, je  vhodné využít zájezdů, které pořádají jednotlivé cestovní kanceláře.

Jestliže se rozhodnete pro výlet do hlavního města Male,  přijde vás zhruba na cca 40 USD.
Delší záležitostí je cesta na Srí Lanku, kde si můžete udělat třídenní výlet za 450 USD.
V ceně tohoto pobytu budou dvě noci v hotelu, polopenze, transfery a služby průvodce., který bude mluvit anglicky.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 32°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 32°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

USDUSD = 21.96 CZK

MVRMVR = 1.43 CZK

EUREUR = 25.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist