Ceny, peníze

Peníze, pomocí nichž se na Maledivách platí, jsou maledivské rufie. Maledivská rufie (RF) má 100 lárí. Aktuální kurz je třeba si zjistit na internetu anebo přímo v místech, kde lze peníze směnit. Pro informaci 1USD = 12,8 RF. Budete-li mít u sebe evropskou měnu, pak vězte, že  1 EUR = 17,2 RF.  Mimo tuto místní měnu je však obchodníky i restauračními zařízeními přijímán s povděkem i americký dolar, Maledivy jsou tak skutečně civilizovanou zemí.

Kde lze tedy peníze směnit? V samotných letoviscích naleznete směnárny prakticky všude. Nicméně směnu peněz lze provést i v recepcích velkých hotelů. V bankách je zvýhodněna zejména americká měna. Na některých místech je možno směnit i Euro. Pokud jste zvyklí platit některou z platebních karet, tak budete brát s povděkem informaci, že většina hotelů, obchodů, benzinových pump, půjčoven aut, velkých obchodů a restaurací bez problémů  přijímá platební karty. Jsou jimi zejména tyto typy platebních karet: American Express, VISA, Master Card a EuroCard. Problém ale nastane v momentu, když si budete chtít peníze vybrat. Na Maledivách je k dispozici pouze jeden jediný bankomat. Ten je umístěn v Male před budovou banky HSBC. Samotná výše finanční hotovosti, kterou byste měli mít u sebe, záleží pouze na vašich individuálních potřebách. Počítejte s rezervou zejména na drobné výdaje typu drobného lékařského vyšetření, výletu a podobně.  Pakliže zjistíte, že nemáte dostatek hotovosti, existuje možnost nechat si peníze na Maledivy poslat z ČR a nebo jiné země. Děje se tak prostřednictvím poboček American Express. Co do cen zboží na Maledivách musíme bohužel říct, že jsou nejvyšší v jižní Asii. Tento fakt je dán zejména skutečností, že téměř veškerý sortiment je zde dovážen. Abyste se trochu orientovali v cenách, tak byste měli vědět, že pokud se uskromníte, tak vám na jídlo denně bude stačit 10 USD. Pokud se rozhodnete, že si užijete některých volnočasových aktivit, zaplatíte tyto ceny: šnorchlování 25 USD, rybaření 30- 50 USD nebo výlet ponorkou za 100 USD.  Plánujete-li se na Maledivách uskromnit, bude vám denně stačit na jídlo 10 dolarů. Většina hotelů v turistických centrech nabízí ubytování včetně plné penze v cenách okolo 100 USD za double. Mimo sezónu to však může být i polovina. Pokud se nechcete jen slunit na pláži, ale prožít i něco aktivnějšího, upozorňujeme, že za výbavu k vodním sportům zaplatíte ne zrovna nízké částky. Pokud půjdete do restaurace, jen velmi zřídka se dočkáte masa. To se zde podává jen při různých slavnostních příležitostech.

Pokud se vydáte na cestu za suvenýry, budete určitě spokojeni s množstvím obchodů, ve kterých snadno naleznete typické suvenýry, které se pojí k Maledivám. Jsou jimi miniatury lodí Dhoni nebo různé plachetnice. Přivézt se dá také CD s místní hudbou.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 32°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 32°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

USDUSD = 21.96 CZK

MVRMVR = 1.43 CZK

EUREUR = 25.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist